KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12968108

nr 1296 8108

Armand Rossander

(1914-1976), Sverige

Blandteknik, Kust. Signerad. Motivet: 26x33 cm

Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 9 december 2019
kl 20:21:38

9/12 17:49:34 1      100 kr
9/12 20:15:54 2      Vinnande bud

Armand Rossander

Läs mer om Armand Rossander